Petek Temizleme

Hangi ısıtma sistemi kullanırsanız kullanın, su ısıtma sistemi ile çalışan tüm peteklerde zamanla çamur birikimi kaçınılmazdır. Bu konuda profesyonel petek temizleme firmaları, belli bir süre zarfı içinde oluşan çamur ve tortuyu sisteminizden tamamen temizlerler.

Özel cihaz ve kaliteli koruyucu kimyasal tercihleri ile profesyonel çözümler ile petek temizliği konusunda çözümler sunmaktayız.

Petek Temizleme Neden Önemlidir

Temizlenen radyatörlerin çok daha verimli çalıştığı açıkça görülmektedir. Merkezi ısıtma sistemi, yada ev ısıtma sistemlerinde suyun temiz olması kombinin yüksek güç harcamasını önler. Suyun temiz olması hem kombinin ömrünü uzatır. Hemde kısa sürede peteklerin yüksek ısıya ulaşması sağlanır. Temizleme işlemi sonrasında radyatörlere su akışı arttıkça kombi daha verimli ve ekonomik bir şekilde çalışacaktır. Çamurlu peteklerin suyun akışkanlığını yavaşlatması sebebiyle yaşanan ısı kaybı gibi problemlerden kurtulabilirsiniz. Radyatörlerde biriken çamurlar boruları tıkayabilir ve radyatörlerin evinizin etrafında ısı dağıtmasını önleyebilir. Petek temizleme, şirketlerinin en çok aldığı şikayetlerin bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Petek Temizleme Yaptırmadan Önce Görülen Sorunlar!

 • Sistemin yeteri sıcaklığa ulaşmaması veya ulaşması uzun zaman alıyor.
  • Gürültülü kombi sesleri veya tesisat borulardan gelen sesler.
  • Peteklerin alt kısımları yada bazı bölgeleri ısınmıyor.
  • Bazı odalardaki peteklerin hiç ısınmaması.
  • Enerji faturalarının çok yüksek gelmesi.
  • Kombinin sık sık açılıp kapanması.
TOP